SKYDENT
D

DENTÁLNY FILM PRE INTRAORÁLNU RENTGENOGRAFIU

Charakteristika výrobku

SKYDENT D je vysoko kvalitný obojstranný radiodiagnostický film strednej citlivosti (ISO trieda D) s vysokým kontrastom, nízkou zrnitosťou a vynikajúcou rozlišovacou schopnosťou. Film je určený iba pre použitie v dentálnej radiografickej diagnostike pre intraorálne snímkovanie.

Podložka

Svetlo modrý polyester o sile 0,175 mm, obojstranne opatrený ochrannou vrstvou s antistatickým účinkom, ktorá film SKYDENT D chráni aj pred mechanickým poškodením.

Technické vlastnosti

• štandardná doba expozície
• svetlotesný mäkký PVC obal so zaoblenými okraji
• jednoduchá manipulácia, ľahké otváranie
• dezinfikovateľný obal
• olovená fólia na zadnej strane filmu (na pakete označená ako „back“)
• jednoduchá identifikovateľnosť strán vďaka jamke v rohu filmu (vypuklá strana jamky označuje prednú/expozičnú stranu)

Spracovanie filmu

Film sa exponuje na bežnom dennom svetle. Exponované filmy sa vyvolávajú ručne alebo vo vyvolávacích automatoch. Ručne sa film vyvoláva pod nepriamom červeným alebo zeleným bezpečnostným osvetlením. Pre vyvolanie je možné použiť akékoľvek bežné tekuté chemikálie.Nedoporučuje sa používať tablety alebo práškové chemikálie.

Balenie

Dentálne filmy SKYDENT D sú dodávané v tropikalizovanom vákuovom balení umiestnenom v papierovej krabici, ktorá chráni výrobok pred mechanickými a inými druhmi poškodenia. Balenie obsahuje 100 filmov.

Prepravné informácie

Dentálny film SKYDENT D sa preváža v papierových krabiciach. Každá krabica obsahuje 10 balení filmov. Potom sú krabice balené do veľkých kartónových prepravných krabíc a uložené na euro paletách. Každá euro paleta môže obsahovať 2 tieto kartónové prepravné krabice. Pre optimalizáciu nákladov na dopravu sa preto odporúča odoberať množstvá po 500, 750, 1000, 1500 ks a ich násobkoch.

Skladovanie

SKYDENT D je potrebné skladovať:
• v originálnom balení na suchom a chladnom mieste
• pri teplote od +10 do +21ºC a relatívnej vlhkosti 40 – 60%
• mimo dosah škodlivých výparov, plynov a ionizujúceho žiarenia
• V prípade dlhodobého skladovania sa doporučuje skladovať film v chladničke, pred použitím je ale nutné nechať film prispôsobiť sa izbovej teplote po dobu 2 – 4 hodín.

Výrobok je označený CE 1014 a je vyrobený a uvedený na trh v súlade so systémom akosti podľa medzinárodných noriem EN ISO 13485 a ISO 3665/5799. Testovanie vykonal nezávislý ústav EZÚ Praha, Česká republika.

Produktový leták SKYDENT D
Technický líst SKYDENT D
Ďalšie produkty
SKYDENT
E
SKYDENT E je vysoko kvalitný obojstranný radiodiagnostický film vyššej citlivosti (ISO trieda E) s vysokým kontrastom, nízkou zrnitosťou a vynikajúcou rozlišovacou schopnosťou.
Viac
SKYDENT
F
SKYDENT F je vysoko kvalitný obojstranný radiodiagnostický film vysokej citlivosti (ISO trieda F) s vysokým kontrastom, nízkou zrnitosťou a vynikajúcou rozlišovacou schopnosťou.
Viac